Отборът на Рома продължава похода си по европейските терени. Тази

...

Рома на Де Роси продължава похода в Европа

Отборът на Рома продължава похода си по европейските терени. Тази вечер воденият от Даниеле Де Роси отбор отстъпи с 0:1 като посетител на Брайтън, само че се класира за 1/4-финалите на шампионата Лига Европа след триумфа с 4:0 в Рим преди седмица.

" Джарлоросите " излязоха без огромна част от звездите си на британска земя. Проблеми имаха и от британския отбор, който също излезе без някои съществени играчи.

Първата опция в мача беше за римляните, само че те не стигнаха до гол. В 37-ата минута обаче домакините се възползваха от разкрилата се опция. Дани Уелбек беше оставен непокрит и се възползва от предоставеното време и пространство, с цел да означи за 1:0.

През втората част Рома сътвори някои благоприятни условия за равнене, само че не се възползва и по този начин резултатът се резервира.