Отборът на Рилски спортист победи с 88:70 (25:18, 22:18, 27:14,

...

Рилски спортист мина през Левски за осми пореден успех в НБЛ, Спартак Плевен надви у дома Шумен

Отборът на Рилски състезател победи с 88:70 (25:18, 22:18, 27:14, 14:20) като хазаин Левски и по този метод удължи победната си серия в Националната баскетболна лига (НБЛ) на осем следващи мача.

Двубоят от 19-ия кръг на шампионата в " Арена Самоков " мина напълно под диктовката на домакините, които срещнаха известна опозиция само в началните минути, само че още в края на първата част се отдръпнаха със стабилен задатък при 25:18.

В началото на втората пък " сините " останаха и без един от своите основни играчи - Лъчезар Димитров, който напусна контузен, което в допълнение усложни нещата за гостите, до момента в който в това време Рилецо продължи да усилва преднината си, която в края на третата четвърт доближи 24 точки при 74:50.

До края на срещата двамата наставници - Любомир Киров и Димитър Ангелов - дадоха късмет за изява на част от своите по-млади баскетболисти, като отборът на Левски редуцира част от пасива си, с цел да пристигна финалната сирена при 88:70 в интерес на домакините.

За самоковци Александър Янев завърши с 13 точки, Майкълин Скот добави 10, до момента в който с 9 се регистрираха капитанът Чавдар Костов и резервата Христо Бъчков.

В същото време за " сините " Зейн Ноулс още веднъж бе на равнище с 14 пункта, а влезлият от пейката Димитър Маринчешки приключи с " дабъл-дабъл " - 14 пункта и 10 битки.

В класирането Рилски състезател остава на второто място с баланс 14-5, само че за Левски това проваляне означаваше сваляне до последното място с индикатори с 5-14.

Междувременно Спартак Плевен надделя трагично вкъщи в зала " Балканстрой " тимът на Шумен с 89:86 (19:20, 22:22, 25:24, 24:20).

Двамата отбора изиграха доста равносилен дуел, с чести смени на водачеството, само че в самия край домакините направиха задоволително, с цел да се откъснат с 8 точки при 84:76 и до края да удържат задатъка си, с цел да се поздравят с четвърта поредна победа в българското състезание.

Браянт Томас стана най-резултатен за плевенчани със своите 18 точки, до момента в който Талиб Зана завърши с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 10 битки. От другата страна за Шумен Браян Камърън бе над всички, завършвайки също с " дабъл-дабъл " - 31 пункта и 11 асистенции.

В подреждането Спартак Плевен се изкачи до 3-ото място във краткотрайното класиране с баланс 13-5, а шуменци са 9-и с индикатори 6-13.