Отборът на Република Корея надви с 2:1 гостуващия Уругвай в

...

Корейците повалиха Уругвай

Отборът на Република Корея надделя с 2:1 гостуващия Уругвай в другарски мач в Сеул. И трите попадения паднаха в последната четвърт на дуела. Ла Селесте беше без огромната си звезда Луис Суарес, който се възвръща в Барселона. Хуанг изпусна две преференциални благоприятни условия в петата и шестата минути. В 16-ата Лаксалт направи страховит пробив отдясно, подаде към Нданде, който се провали в опита за удар. Азиатците демонстрираха добра организация в средата на терена и в края на полувремето владееха по-продължително. В 44-ата Кристиан Стуани не беше прецизен с глава. В 59-ата Родриго Бентанкур нацели сглобката на вратата след превъзходен удар от отдалеченост. В 63-ата беше отсъдена дузпа за корейците след нарушаване на Коатес против Хуанг. Хюн-Мин Сон сгреши от дузпата, само че Хуанг беше на вярното място за голова добавка - 1:0. В 72-ата Матиас Весино изравни след детинска неточност на Ким. В 77-ата Единсон Кавани можеше да направи цялостен поврат, само че пропусна самичък против вратаря. В 79-ата Юнг вкара за 2:1, изпреварвайки Мартин Касерес при корнер. До края отборът на Оскар Табарес не съумяха да реагират.