Отборът на Ред Бул Лайпциг се върна на домашната сцена

...

РБ Лайпциг - Борусия Мьонхенгладбах 2:2 /репортаж/

Отборът на Ред Бул Лайпциг се върна на домашната сцена след дебюта си в Шампионската лига с 2:2 против Борусия Мьонхенгладбах в 4-ия кръг. Отборът от Лайпциг има 7 точки и заема 5-о място в класирането, до момента в който гостите са с 5 точки на 10-о място.

Старши треньорът на Република България Лайпциг Ралф Хазенхютъл направи много промени в стартовия състав за съпоставяне в мача от сряда и в 17-ата минута Тимо Вернер откри резултата, само че в 25-ата от дузпа Торган Азар изравни.

Домакините още веднъж излязоха напред в класирането посредством Жан-Кевин Агустен в 31-ата, а половин час преди края на мача Ларс Щиндъл фиксира крайното 2:2.

Седем минути преди края на мача домакините останаха с 10 души на терена, откакто Наби Кейта подвигна високо крайници си в лицето на Кристоф Крамер.

Съдията реши, че това е рисков фаул и му подвигна пряк червен картон.