Отборът на Реал Сосиедад надделя с 1:0 при гостуването си

...

Реал Сосиедад взе дербито във Витория

Отборът на Реал Сосиедад надви с 1:0 при гостуването си на Алавес в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Гол на Вилиан Жозе (24) след рикошет реши баския конфликт. С триумфа гостите от “Аноета” се изравниха с Алавес и също се включиха в борбата за Европа. Валенсия и Атлетик Билбао имат преимущество в разногласието за евроместата. Гостите от Сан Себастиан по-често нападнаха, само че им липсваше точният удар. Той пристигна в 24-ата минута, с помощта на рикошет. Вилиан Жозе шутира от 19 метра и имаше шанса топката да смени посоката си след отклонение в крайници на Ману Гарсия - 0:1. В 31-вата Йосеба Салдуа избави съвсем голлинията, запазвайки преднината на “чури урдин”. Момчетата на Абелардо Фернандес започнаха доста интензивно втората част и пропуснаха две бързи положения в 52-рата и 54-ата минути. В 71-вата Мубарак Уакасо лиши от Горка Елустондо, шутира отдалеко и вратарят Херонимо Руи мазета. Пет минути по-късно Рубен Пардо насочи удар - Фернандо Пачеко прати топката в корнер. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 36 кръг, събота 4 май  Алавес 0:1краен резулат  Реал Сосиедад