Отборът на Олимпиакос постигна нова победа в Евролигата, след като

...

Олимпиакос триумфира в Мадрид

Отборът на Олимпиакос реализира нова победа в Евролигата, откакто се наложи при визитата си на Реал (Мадрид) с 80:79 (21:20; 24:19; 20:23; 15:17) в дуел от XXII кръг на постоянния сезон на най-аворитетния клубен шампионат на Стария континент.

Йоргос Принтезис беше най-резултатен за спечелилите – 21 точки, а Кайл Уилчър и Янис Стрелниекс прибавиха надлежно по 12 и 11 точки.

Лука Дончич за следващ път бе над всички в селекцията на „ Белия балет “ – 27 точки, а Трей Томпкинс завърши с 20 точки.

Баскетболистите на гръцкия гранд използваха по-добре възможностите си в началните минути на срещата, а Принтезис и Милутинов вкараха общо 13 точки в първата четвърт, което даде задатък на гърците от една точка след 10 минути игра – 21:20. Във втори интервал гостите още веднъж стояха една концепция по-добре на терена, като този път под светлините на прожекторите влязоха други двама – Томпсън и Уилчър, а на почивката Олимпиакос към този момент водеше с 45:39.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Реал (Мадрид) се върнаха в мача – 49:49, като равенството се резервира съвсем до края на интервала, само че тогава Уилчър наниза тройка и гърците отново излязоха напред – 65:62.

В заключителните 10 минути испанците стигнаха до цялостен поврат – 71:65, само че незабавно по-късно последва ответен удар от Принтезис и Стрелниекс, който донесе и крайния триумф на Олимпиакос – 80:79.

След този триумф гръцкият гранд заема второ място във краткотрайното класиране с актив от 15 победи и 7 загуби, а Реал (Мадрид) е на пета позиция с баланс от 13 победи и 9 загуби.