Отборът на Олимпиакос победи английския Уест Хям с 2:1 като

...

Олимпиакос прекъсна серията на Уест Хем в евротурнирите с успех в Пирея

Отборът на Олимпиакос победи британския Уест Хям с 2:1 като хазаин в Гърция в среща от третия кръг в група „ А “ на футболния шампионат Лига Европа.

Константинос Фортунис изведе домакините напред в резултата в 33-ата минута, а Анджело Огбона повиши на 2:0 от дузпа в първата минута на добавеното време на първата част на мача. Лукас Пакета понижи за гостите в 87-ата.

За Олимпиакос успеха бе първа в груповата фаза на шампионата. Тимът събра 4 точки на третото място във краткотрайното класиране, до момента в който Уест Хям позволи първо проваляне, само че остава отпред с 6 точки в актива си.

В другата среща от групата немският Фрайбург надви като посетител на сръбския Бачка Топола с 3:1 и заема втората позиция в подреждането с 6 точки. Съставът Бачка Топола е финален с 1 точка все още. Домакините поведоха в 13-ата минута посредством Неманя Петрович, а хеттрик за Фрайбург означи Винченцо Грифо. Италианецът се разписа в 49-ата минута от дузпа, в 59-ата и в 73-ата минута.