Отборът на Ница победи трудно с 2:1 у дома Реймс

...

Ница надви Реймс и си върната второто място в Лига 1

Отборът на Ница победи мъчно с 2:1 вкъщи Реймс в мач от 15-ия кръг от Лига 1 и се върна на второто място в подреждането на френското футболно състезание.

Гаетан Лаборд даде задатък на " орлите " в 55-ата минута, само че в 78-ата гостите дадоха отговор посредством Юнис Алделхамид, който с глава възвърне равенството.

Радостта на Реймс обаче не се задържа дълго, защото в 82-ата минута Жереми Бога стреля мощно от отдалеченост и след неприятна интервенция на стража на съперника Йехван Диуф топката влезе в неговата врата за крайното 2:1.

С този триумф Ница събра 32 точки и още веднъж изпревари в Монако в борбата за второто място в подреждането.

В същото време Реймс остава на 6-ата позиция с 21 пункта, като днешното проваляне беше трето за отбора в последните четири кръга от Лига 1.