Отборът на Ница победи Бордо с 1:0 в мач от

...

Балотели донесе нов успех на Ница в Лига 1

Отборът на Ница победи Бордо с 1:0 в мач от 18-ия кръг на френската Лига 1. Победният гол бе дело на Марио Балотели в 36-ата минута на срещата. Това е 10-о попадение за италианския нападател от началото на сезона. Балотели вкарва в четвърти следващ дуел за Ница.

"Орлетата " записаха четвърта поредна победа в Лига 1, а отборът се изкачи на шесто място във краткотрайното класиране с 26 точки.

Футболистите на Бордо пък позволиха трето следващо проваляне. Бордо е 15-и във френското състезание с 20 точки все още.

Гостите изпуснаха обещаваща опция в 21-ата минута след удар на Юсуф Сабали, а в 30-ата Аласан Плеа не съумя да се разпише за Ница.

В 36-ата обаче Пиер Леес Мелу смъкна към Марио Балотели, който не сгреши за 1:0 в интерес на Ница.

След почивката двата отбора не съумяха да си отбележат ново попадение като пропуски направиха Балотели и Леес Мелу, само че успеха бе за домакините от Ница.