В срещата отXXVIII-я кръг на Северозападна Трета лига, отборите на

...

Локомотив /Мездра/ и Павликени завършиха 1:1

В срещата отXXVIII-я кръг на Северозападна Трета лига, тимовете на ОФК „ Локомотив “(Мездра) и ФК „ Павликени “ си поделиха по една точка след ремито 1:1.
Двубоят бе управителен от основния арбитър Георги Ананиев (ВТ).
Срещата стартира с бърза игра, редувайки офанзиви и към двете порти. Отборът на Николай Христозов бе по-концентриран и първият рисков удар пристигна към 20-а минута, когато Кристиян Димитров уцели гредата. В 30-ата минута пък домакините отбилязаха, само че съдията не зачете попадението, отсъждайки засада.
В 45-та минута, секунди преди почивката, капитанът на „ червено-черните “ Васил Калоянов даде преднина на мездренчани за 0:1 след центриране от фаул.
Второто полувреме стартира в същото движение. Домакините пробваха да наложат напън, при който в 50-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна изгода. Зад топката застана Йордан Йорданов, който бе прецизен от бялата точка и изравни резултата в 51-а минута.
След изравнителното попадение последваха мощни минути за локомотивци. Те подвигнаха оборотите и заиграха на преса. Секунди преди края, Калоянов уцели гредата, а Ваньо Иванов не съумя да вкара топката в мрежата от голлинията.
Така след XXVIII кръг на Северозападна Трета лига, Локомотив остава еднолично на четвърта позиция с 48 точки и голова разлика 53:31.
В предпоследния кръг на шампионата мездренчани одобряват тима на „ Боруна “ (Царева ливада) на 25 май (събота) от 18:00 ч.
Източник: bulnews.bg