Отборът на Национална спортна академия постигна първа победа в мъжкото

...

НСА обърна Пирин в емоционален мач от хандбалния шампионат

Отборът на Национална спортна академия реализира първа победа в мъжкото хандбално състезание. " Студентите " завоюваха с 30:26 гола семейството си на Пирин (Гоце Делчев) от втория кръг на шампионата и се реваншира за провалянето от Чардафон на старта преди седмица. Домакините стигнаха до триумфа след мощна игра и страховит поврат през второто полувреме, в което значими спасявания направиха двамата вратари в състава - Амир Сидер и Лилиян Русков.

Напълно предстоящо, дуелът в хандбалната зала на НСА започва равностойно, само че гостите взеха преднина от 2 гола при 7:5. " Студентите " наваксаха за 8:8, след което последва замяна на попадения до 13:13, когато Пирин сподели повече централизация и дръпна с 15:13 на почивката.

В първите минути от втората част неврокопчани продължиха да са по-добри и натрупаха стабилен задатък от 4 гола - 20:16. В играта им обаче последва неочакван срив, допълнен с двеминутно наказване на опитния Илия Ланджев. НСА реагира незабавно, правейки страховит поврат посредством постоянна игра в отбрана и 5 безответни попадения.

Пирин спря серията на домакините при 21:21. Последваха още три равенства досега, в който тимът, воден от треньора Емил Аврамов, не нанесе пагубен удар на противника. Серия от три поредни попадения изведе домакините до 27:24, а с съвършени намеси в тези минути се демонстрираха и вратарите Русков и Сидер, който отрази две 7-метрови хвърляния.

Тимът от Гоце Делчев въпреки всичко получи късмет да редуцира пасива си на един гол, само че прибързани дейности на контраофанзива при 27:25 на процедура осигуриха триумфа на НСА, вкоренен с още няколко гола в последните минути.

" Нашият тим тази година е с извънредно заменен състав. Много наши опитни състезатели от предходната година ни напуснаха. Много се веселя за момчетата. В нашия тим сега са може би двамата най-хубави вратари в българското състезание. Целият тим игра с извънредно сърце и душа. Още повече, че ние не знаехме до последно дали тази година ще имаме тим, заради една единствена причина - финансовата. Отборът на НСА всеки мач играе за победа и за челно класиране. ", показа щастливият Емил Аврамов след триумфа.

Най-резултен за " студентите " бе Халет Сидер, отбелязал 10 гола - с един повече от първия дуел на отбора в " А " РХГ. Седем попадения вкара Христо Петков, а Павел Данаилов добави 4.

Именно играта на Данаилов в отбрана бе основна за триумфа. Той се оправи чудесно със задачата да пази персонално десния гард на Пирин - Георги Георгиев, който се изправи против клуба, построил го като хандбалист. Бившият състезател на НСА приключи дуела единствено с 2 попадения, като едвам един път съумя да означи на своя другар на вратата на домакините Лилиян Русков, с който на няколко пъти бяха част от шампионските отбори на НСА в юношеските обединения.

" Израснахме безусловно дружно, освен като съотборници, само че и като другари. Около 4-5 години си прекарвахме времето дружно. Тази връзка в никакъв случай не може да се скапе сред нас, където и да играем. Почувствах се (б.а. в залата) все едно си влизам у нас. Видях доста другари тук. Имаше заряд, само че малко съм отчаян, че ме пазеха персонално. Много ми се играеше. ", показа Георги Георгиев след срещата.

За Пирин с 6 гола срещата приключи дясното крило Райчо Копривленски. Пет гола на сметката си записа Ланджев, а пивотът Любомир Траханов бе прецизен на четири пъти. Неврокопчани остават без триумф с и с едвам 1 точка от първите два кръга.

В третия кръг отборът от Гоце Делчев е хазаин на Локомотив (Горна Оряховица), а на НСА следва тежко посещение в Бургас на локалния Фрегата.

НСА - Халет Сидер (10), Христо Петков (7), Павел Данаилов (5), Тома Минчев (4), Николай Николов (2), Лилиян Симеонов (1), Росен Петков (1), Галин Христов, Атанас Буланов, Николай Недялков, Амир Сидер, Лилиян Русков

Пирин Групово дело - Райчо Копривленски (6), Илия Ланджев (5), Любомир Траханов (4), Марко Марков (3), Иван Мечев (3), Димитър Магдалинчев (2), Георги Георгиев (2), Даниел Грозданов (1), Ангел Метохлиев, Тодор Жингов, Димитър Ортомаров, Александър Георгиев