Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 85:78 (25:16,

...

Монтана издържа и надви сръбкини в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 85:78 (25:16, 18:19, 12:17, 15:18, 15:8) след продължение, като хазаин в зала „ Младост “ в Монтана в среща от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Изключително сложният триумф против сръбския отбор бе четвърти за Монтана 2003, който има и една загуба досега в група А на районната конкуренция, до момента в който отборът на Дуга към този момент е с актив 4 победи и 2 загуби.

Домакините стартираха решително и поведоха с 25:16 след първите 10 минути. Съперникът последователно изравни играта, само че Монтана 2003 резервира водачеството си и на почивката при 43:35. Българският отбор остана водещ и в третата част, въпреки гостите да не позволяваха на Монтана 2003 да се откъсне напред, а след 30 минути игра резултатът бе 55:52 в интерес на домакините.

Отборът на Дуга изравни в средата на четвъртия интервал и поведе за първи път в срещата при 65:64 и оставащи по-малко от 4 минути от постоянното време. Последваха извънредно напрегнати моменти, гостите имаха задатък от 70:68 единствено 35 секунди преди края на четвъртата част, само че Моник Рийд осъществя за тъждество 70:70 и прати мача в продължение. В спомагателните 5 минути баскетболистките на Монтана 2003 си върнаха самодейността, поведоха с 81:76 при оставащи 49 секунди и ликуваха в края.

Моник Рийд изигра нов отличен мач за състава от Монтана и приключи с „ дабъл-дабъл “ от 35 точки и 14 битки, а добави и 6 асистенции. Алекса Харт също оформи „ дабъл-дабъл “ от 18 точки и внушителните 24 битки. Ванина Василева се регистрира с 11 точки, а Габриела Николова способства с 10 точки за успеха.

За гостите от Дуга Кортни Кливланд осъществя 20 точки и 7 битки.

В идващия си мач от Адриатическата лига отборът на Монтана 2003 ще гостува на босненския Бановичи.