Отборът на Монтана 2003 допусна трето поредно поражение във втория

...

Монтана 2003 отстъпи на босненския Орлови в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 позволи трето следващо проваляне във втория стадий на Адриатическата лига по баскетбол за дами, губейки този път вкъщи с 45:56 (13:19, 9:11, 13:0, 10:26) от босненския Орлови.

В зала " Младост " в Северозападна България девойките на Преслав Пешев бяха догонващи през огромна част от първото полувреме, което завърши при резултат от 30:22 в интерес на гостенките.

След почивката обаче монтанчанки излязоха преродени и в третата четвърт не разрешиха на своя противник да означи панер, с цел да я завоюват с 13:0 и по този начин да поведат с 35:30 в общия резултат.

За страдание, в заключителните 10 минути преимуществото бе напълно на страната на баскетболистките на Орлови, които си върнаха водачеството при 45:43 и до края съумяха да отворят двуцифрена разлика по пътя към крайния триумф с 56:45.

Микаела Дамянова завърши за Монтана 2003 с " дабъл-дабъл " - 15 точки и 10 битки, а Тери Батъл се регистрира с 10 точки на сметката си.

От другата страна за победителките Наташа Собот бе над всички със своя " дабъл-дабъл " - 19 пункта и 10 битки.

В подреждането монтанчанки заемат 5-о място в подреждането с баланс 3-6, до момента в който Орлови е една позиция по-напред с актив от 4 триумфа и 4 загуби.