Отборът на Монтана 2003 допусна поражение с 59:99 (13:24, 15:23,

...

Монтана с тежко поражение в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 позволи проваляне с 59:99 (13:24, 15:23, 19:24, 12:28) при гостуването си на Цинкарна Целе в мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Двубоят в словенския град Целе мина напълно под диктовката на домакините.

Цинкарна взе двуцифрен задатък още в края на първата четвърт при 20:10 и в нито един миг до края тази разлика не стана по-малка.

За отбора от Целе, който е водач в класирането, 22 точки вкара американката Сара Лумис, а 15 прибави Блажа Чех, като тя направи и 10 асистенции.

От Монтана се отличи Шерийн Съдърланд с 13 точки и 11 битки, Валерия Алексиева добави 12 точки, а с 11 приключи Борислава Денчева.

В класирането Цинкарна е преди всичко с 11 победи и 2 загуби, до момента в който Монтана е на четвърта позиция с 6 триумфа и 6 провали.
Източник: novsport.com