Отборът на Монпелие порпусна отлична възможност да се доближат до

...

Монпелие пропусна възможността да атакува Европа

Отборът на Монпелие порпусна отлична опция да се приближат до четвъртата позиция, която дава право на присъединяване в европейските клубни шампионати, откакто не съумя да победи като хазаин Амиен в мач от 35-ия кръг на Лига 1 и срещата приключи 1:1. Стивън Мендоса откри резултата за гостите в 66-ата минута, само че десетина преди края на мача Флоран Моле изравни, с цел да избави точката за южняците.

Монпелие все още е на пета позиция с 55 точки, до момента в който четвъртият Сент Етиен е с четири повече. “Зелените” обаче са с мач по-малко, защото през днешния ден играят с Монако. Амиен от своя страна завоюва скъпоценна точка, която може да се окаже решаваща за оставането на отбора в елита. Отборът е на 17-а позиция с 34 точки - на четири над рисковата зона. Лига 1 35 кръг, неделя 5 май  Монпелие 1:1краен резулат  Амиен