Отборът на Монако победи Олимпик Марсилия с 3:2 като домакин

...

Монако излезе начело във френската лига 1 след успех над Олимпик М

Отборът на Монако победи Олимпик Марсилия с 3:2 като хазаин в мач от седмия кръг в шампионата на Франция по футбол. Монако излезе отпред във краткотрайното класиране в Лига 1 с 14 точки, на една пред Брест, който има 13, само че и мач по-малко. Олимпик Марсилия позволи второ следващо проваляне и общо четвърти мач без победа, като държи осмата позиция с 9 точки в актива си. Срещата бе дебют за новия италиански треньор на гранда от Марсилия Дженаро Гатузо, който бе назначен по-рано през седмицата.

21-годишният полузащитник на домакините Магнес Аклиуш изигра мощен дуел против Олимпик Марсилия и осъществя две от попаденията за Монако.

Илиман Ндиайе даде преднина на гостите още в първата минута на срещата, само че Аклиуш изравни в осмата. Самюел Жиго отново изведе Олимпик Марсилия напред в резултата, вкарвайки за 2:1 в 18-ата минута, само че пет по-късно Фоларин Балогун изравни за 2:2 със страховит удар.

Монако стигна до успеха в 52-ата минута, когато Аклиуш означи второто си попадение в мача и оформи крайното 3:2.