Отборът на Монако изпусна възможността да победи Льо Авър и

...

Монако пропусна добър шанс да влезе в Топ 3

Отборът на Монако изпусна опцията да победи Льо Авър и двата отбора приключиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Монегаските започнаха мача по-активно, само че Льо Авър се оправи с домакинския напън в първите минути. През първата част пропуща за гостите направи Кристофер Опери.

След почивката вратарят на Льо Авър Артюр Десмас направи чудесно избавяне при удар на Тило Керер. В 63-ата минута Ясин Кешта ог Льо Авър сбърки при изнасянето на топката и тя стигна до Бен Йедер, който с остроумен удар около вратаря Десмес откри за Монако. Радостта на домакините обаче бе прекомерно къса, тъй като Юсуф Фофана си вкара автогол при центриране от директен свободен удар и недоразумение с Филип Кьон, като бранителят чукна топката в личната си мрежа.

Монако се изравни по точки с Брест, само че не съумя да влезе в Топ 3 на класирането. Льо Авър е на 11-а позиция.