Отборът на Милан затвърди своето възходящо представяне с важна победа

...

Милан набързо си свърши работата срещу Лече

Отборът на Милан затвърди своето възходящо показване с значима победа при семейството си на Лече. " Росонерите " нямаха проблем с Лече и надделяха " джалоросите " с 3:0 на своя " Сан Сиро ".

Срещата бе решена за едно полувреме, през което се случиха всички фундаментални събития в дома на " Дявола ". Кристиан Пулишич даде ранен задатък на Милан в 6-ата минута, а четвърт час по-късно, Оливие Жиру изцяло смачка самочувствието на гостите.

Те пък останах с човек по-малко секунди преди паузата, когато Кръстович беше изпъден с пряк червен картон.

След паузата Милан предстоящо понижи интензитета на своето показване, само че това не попречи и трети гол да падне в мрежата на Фалконе. Той беше дело на Рафаел Леао. Ясин Адли се отличи с превъзходен пас, намерил португалския национал в наказателното поле, който се възползва от обстановката и стреля ниско за класиката.

Разгромът можеше да бъде и още по-голям, само че гредата по-напред в дуела разтресе Тео Ернандес.

Триумфът остави Милан на второто място в таблицата, като преднината по отношение на третия Ювентус е 9 точки. Лече е на тринадесетото място и към момента не е сигурен за своето избавление.