Отборът на Марица (Пловдив) се доближи само на една победа

...

Марица на победа от десета поредна титла във волейбола при жените

Отборът на Марица (Пловдив) се приближи единствено на една победа до спечелването на десета поредна купа в Националната волейболна лига за дами. „ Жълто-сините “ записаха втори следващ триумф във финалния плейоф в шампионата, откакто надиграха ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като домакини и във втората среща от финалната серия, която се играе до три извоювани мача от вероятни пет.

В пловдивската зала „ Сила “ възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов взеха самодейността през цялото време на мача и отвориха ранна преднина от 7:2, която последователно в хода на първия гейм усилиха до 19:11 и го затвориха без проблеми при 25:19.

Втората част започва мощно за отбора на ЦСКА, който завоюва първите пет разигравания за 5:0. Домакините обаче бързо наваксаха пасива си до 8:8. „ Червените “ още веднъж излязоха напред в резултата при 14:11 след мощна игра на обсада, само че Марица изравни – 17:17. Стигна се до 23:23, когато шампионките демонстрираха по-добра централизация и завоюваха идващите две точки, с цел да вземат и втория гейм – 25:23.

Третата част стартира равностойно. Постепенно обаче " жълто-сините " постановиха волята си в средата на гейма и отвориха стабилен задатък от 21:12 след серия от шест безответни точки, което се оказа решаващо за крайния излаз от дуела - 25:15.

Третият мач от финалната серия е на 21 април (неделя) от 18:00 часа в зала „ Христо Ботев “ в София./БТА