Отборът на Марица (Пловдив) победи с 1:3 Сокол (Марково) в

...

Марица отстрани Сокол от Купата на България

Отборът на Марица (Пловдив) победи с 1:3 Сокол (Марково) в мач от 1-вия кръг от регионалния стадий в шампионата за Купата на България, игран в сряда вечер на стадиона в село Марково. Двата тима изиграха забавен мач, в който пловдивани демонстрираха по-технична и грамотна игра и справедливо стигнаха до триумфа, въпреки в състава им да липсваха множеството опитни футболисти.

В 29-ата минута кършиякалии откриха резултата след страховит гол на Тодор Тимонов - Лимона, който от към 40 метра трансферира цялата отбрана и вратаря за 0:1. В края на полувремето младият Милен Танчев проби независимо и от дъгата на наказателното поле за повторно наказа домакините със мощен шут.

Шампионът с Локо (Пд) от 2004 година Добрин Орловски понижи от директен свободен удар в 61-ата минута. Малко по-късно обаче той изпусна дузпа, която можеше да докара до равнене на резултата.

Двубоят бе решен в 84-ата минута, когато Тодор Тимонов изведе Атанас Савов и той с левия крайник вкара за 1:3.

Марица пропуща втория кръг по волята на жребия, а в третия ще гостува на спечелилия от мача сред Раковски и Атлетик (Куклен).
СНИМКА: Марица (Пловдив)
Югоизточна Трета лига 1 кръг, събота 11 август  Марица (Пловдив) 1:0краен резулат  Миньор (Раднево)