Отборът на Лудогорец победи Торпедо Кутаиси с 1:0 като гост

...

Лудогорец взе гол преднина на Торпедо преди реванша

Отборът на Лудогорец победи Торпедо Кутаиси с 1:0 като посетител в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. В Грузия първенците на България направиха мощен мач и можеха да завоюват по-убедително, само че направиха няколко пропуща пред противниковата врата.

Ключовият миг в дуела пристигна тъкмо преди края на първото полувреме, когато Вандерсон комбинира доста добре с Марселиньо отдясно и по-късно с техничен изстрел откри резултата. През втората част домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, само че вратарят на „ орлите “ Хорхе Броун бе на мястото си, когато трябваше. Възпитаниците на Пауло Аутори от своя страна направиха няколко доста рискови контраатаки, само че не съумяха да ги осъществят. В последна сметка не паднаха повече голове и българският отбор завоюва с 1:0. По този метод Лудогорец ще има добра преднина преди реванша в Разград идната седмица. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg