Отборът на Лудогорец победи 4:0 като гост Пирин Благоевград в

...

Лудогорец разгроми Пирин в Благоевград и зае третото място в класирането

Отборът на Лудогорец победи 4:0 като посетител Пирин Благоевград в последния дуел от седмия кръг на Първа лига.

„ Орлите “ откриха резултата на стадион „ Христо Ботев “ в 50-ата минута, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, а непокритият Георги Терзиев с глава се разписа в левия ъгъл на вратата, защитавана от Янко Георгиев.

Шампионите удвоиха преднината си по-късно повече от час игра. Десподов още веднъж центрира в пеналтерията на „ зелено-белите “ от корнер, където Игор Пластун я отклони с глава, а Казуки Такаши си означи автогол, в опит да почисти кълбото.

Десетина минути преди края на постоянното време Кирил Десподов изведе Матиас Тисера на отлична стрелкова позиция в наказателното поле на „ орлетата “ и аржентинският нападател постави точка на разногласието, разписвайки се в мрежата за стража Янко Георгиев.

Крайният резултат оформи резервата Жоржиньо с гола си в 86-ата минута.

В класирането съставът на Анте Шимунджа събра актив от 13 точки и се изкачи на третото място поради по-добрата си голова разлика от тази на ЦСКА. Пирин пък е 14-и с точки от седем изиграни срещи.