Отборът на Лудогорец надви много трудно с 3:2 резервите и

...

Лудогорец надви много трудно с 3:2 резервите и юношите на Левски

Отборът на Лудогорец надделя доста мъчно с 3:2 запасите и юношите на Левски в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе пъстър с обрати, само че по-опитният и по-класен отбор на първенците въпреки всичко стигна до значимата победа, която го върна преди всичко в класирането.

Капитанът Кирил Десподов (23-д) и Игор Тиаго (72) още веднъж бяха героите за " орлите ", откакто крилото означи първото попадение от много оспорван дузпа, а по-късно добави две асистенции. Голмайсторът Тиаго пък донесе успеха с следващия си хубав гол с глава в 72-ата минута.

Илиян Стефанов (33) и Филип Кръстев (60) донесоха цялостен поврат за столичани, които даже удариха и греда в 57-ата минута. Изравнително попадение на Якуб Пьотровски в 66-ата минута пък даде криле на " зелените " за значимата победа, която върна преимуществото на хегемона в България през последните 11 години, в борбата за купата на страната, която ще се реши в сряда.

Източник: cross.bg