Отборът на Лудогорец играе при резултат 2:3 срещу австрийския Волфсбергер

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Волфсбергер 2:3

Отборът на Лудогорец играе при резултат 2:3 против австрийския Волфсбергер във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Ману Реализира за българския първенец в края на първото полувреме, а в 81-ата минута Ихинио Марин вкара за 2:3.

Мачът започва в 15:30 и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 3. В Gong.bg също ще проследим развиването на мача онлайн.

В първия си мач в Белек, българският първенец направи 1:1 с полския Висла Краков.

Срещата стартира с добра обстановка за Лудогорец още в 3-ата минута. Бърнард Текпетей бе фаулиран пред наказателното поле на австрийците, а зад топката застана Спас Делев. Новото попълнение центрира в пеналта, където Сотириу стреля рисково. При опит на защитник да почисти, топката тя срещна страничния дирек, а по-късно вратарят на Волфсбергер мазета. Последва удар на Текпетей, който бе избит в корнер.

Последва съвсем незабавен отговор на австрийците, които стигнаха до удар към вратата на Падт, само че Барибо стреля високо над вратата. Малко по-късно Визингер също опитва шанса си, обстрелвайки българската врата, само че и той бе неакуратен, пращайки топката в навън.

В 8-ата минута Текпетей отново се озова на стрелкова позиция, само че изстрелът му по диагонала мина около вратата.

Резултатът в мача бе открит в 17-ата минута след отлична контраофанзива на австрийците. Текпетей сгреши в половината на Волфсбергер и разреши да му бъде отнета топката. Дарио Визингер овладя и направи страховит рейд, преодолявайки защитник на Лудогорец, навлезе в наказателното поле и пусна паралелен на голлинията пас към Таи Барибо, който с лекост осъществя.

Само две минути след откриването на резултата, самият Визингер също имаше късмет, само че ударът му не се получи. Михаел Новак също обстрелва вратата на Падт, само че изстрелът му мина високо над вратата.

В 26-ата минута Лудогорец бе доста покрай изравняването на резултата. Текпетей бе изведен на добра позиция и стреля мощно, само че стражът на австрийците Мануел Кутин работи авторитетно и съумя да избие и да предотврати сигурен гол.

Точно половин час след началото на мача, Волфсбергер осъществя втори гол. Този път той пристигна след осъществяване на статично състояние и групова неточност в защитата на българския първенец. Топката бе центрирана на далечната греда, където футболист на австрийците се вклини сред двама бранители на Лудогорец и отклони към непокрития Визингер, който от два метра просто насочи топката в мрежата.

Три минути по-късно Лудогорец също осъществя, само че попадението бе анулирано поради засада на Елвис Ману.

В края на първата част Доминик Янков направи прекрасен пробив сред двама бранители на Волфсбергер, навлезе в наказателното поле, само че ударът му не се получи и не затрудни стража на австрийците.

Буквално в последните секунди на първото полувреме Елвис Ману съумя въпреки всичко да понижи пасива на своя отбор. След положителни дейности на Доминик Янков и Сотириу, нападателят бе изведен чудесно, преодоля с лекост защитник на Волфсбергер, а откакто финтира и вратаря на австрийците, с лекост осъществя за 1:2.

На почивката наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа смени целия си състав, като единствен мястото си на терена резервира вратарят Серджио Падт. В игра се появиха Игор Пластун, Жордан Икоко, Илкер Будинов, Георги Терзиев, Каули Оливейра, Стефан Баджи, Ихинио Марин, Мавис Чибота, Рик Джонатан, Кирил Десподов.

Втората част стартира с доста добра обстановка за Лудогорец, която приключи с греда. След офанзива по лявото крило топката бе центрирана остро в наказателното поле, където защитник на Волфсбергер се опита да почисти, само че след рикошет в тялото му, топката „ кацна” на напречната греда, а по-късно Кирил Десподов не съумя да стигне коженото кълбо.

В 55-ата минута, след центриране от корнер, футболистите на австрийците не съумяха да изчистят добре и топката попадна в непокрития Мавис Чибота. Той стреля мощно, само че след рикошет последва нов корнер.

Волфсбергер отговори съвсем незабавно, стигайки до рисково състояние. Резервата Шейку Диенг се озова на стрелкова позиция отдясно, стреля по диагонала, само че в левия непряк дирек на вратата.

В 71-ата минута резултатът стана 3:1 в интерес на Волфсбергер, откакто Шейку Динег осъществя. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев остави топката да го трансферира, откакто получи сигнал от вратаря си Дамян Христов. Младият пазач обаче закъсня с намесата си и разреши на Диенг да стреля за 3:1.

LIVE ЛУДОГОРЕЦ – ВОЛФСБЕРГЕР 2:3

0:1 Барибо 17'

0:2 Визингер 30'