Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи Денвър Нъгетс със 126:108

...

ОБЗОР: Лейкърс и Далас с успехи в НБА

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи Денвър Нъгетс със 126:108 вкъщи в мач от постоянния сезон на НБА. В " Стейпълс Сентър " домакините бяха доста ефикасни в офанзива, като седем играчи вкараха 10 и повече точки, а отборът записа близо 53 % успеваемост на стрелбата.

Намиращият се в отлична форма Антъни Дейвис напусна наложително игра на почивката, само че това не понижи стремежа на Езерняците, водени от ЛеБрон Джеймс.

Краля приключи с 30 точки и 9 битки, Ръсел Уестбрук се регистрира с трипъл-дабъл от пейката - 15 точки, 11 битки и 12 асистенции, а Томас Брайънт вкара 21 точки за 23 минути играчи при 81,8 % пукотевица.

За Нъгетс двукратният MVP на Лигата Никола Йокич бе на нормалната висота с 25 точки, 11 битки, 8 асистенции и 4 откраднати топки, Джамал Мъри добави 23 точки, само че останалите играчи на тима не способстваха задоволително.

За Лейкърс това бе втора победа в последните шест мача, след която те заемат 12-то място в Западната конференция с баланс 12-16. Денвър е на трета позиция в същата конференция с актив 17-11.

Шампионите Голдън Стейт Уориърс продължиха с неубедителното си показване от началото на сезона и записаха трета поредна загуба - този път при гостуването на Филаделфия Севънтисиксърс със 118:106. Стеф Къри и компания към този момент са отвън местата, даващи право на присъединяване в плейофите.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън - 22 победи/8 загуби, Бруклин - 18/12, Филаделфия - 16/12
Централна дивизия: Милуоки - 20/8, Кливланд - 19/11, Индиана - 15/15
Югоизточна дивизия: Маями - 15/15, Атланта - 15/15, Вашингтон - 11/18

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Финикс - 17/12, Сакраменто - 16/12,  Лос Анджелис Клипърс - 17/14
Югозападна дивизия: Мемфис - 19/9, Ню Орлиънс - 18/10, Далас - 15/14
Северозападна дивизия: Денвър - 17/10, Портланд - 16/13, Юта - 17/14.
Източник: novsport.com