Отборът на Лориен победи Страсбург с 3:1 в гостуването си

...

Лориен с важна победа в борбата за оцеляване

Отборът на Лориен победи Страсбург с 3:1 в гостуването си в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1.

Мухамад Бамба се разписа два пъти - първоначално и в края на първото полувреме, с което обезпечи благонадежден задатък на бретонския тим.

В 49-ата минута Жулиен Понсо направи преднината на Лориен класическа, само че две минути по-късно Фредерик Гилбер върна едно попадение за Страсбург.

Домакините се пробваха да трансформират събитията на терена с доста смени, само че тактиката им не даде резултат. В добавеното време Диане Баква от Страсбург бе изпъден с пряк червен картон.

Лориен се измъкна от зоната на изпадащите и към този момент е на 13-о място. Страсбург е с три позиции нагоре в средата на класирането.