Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна трета загуба по време на

...

Локо с трета загуба в Турция

Отборът на Локомотив (Пловдив) позволи трета загуба по време на подготвителния си лагер в Анталия. В четвъртата си инспекция на турска земя футболистите на Александър Томаш отстъпиха с 1:3 на косовския ФК Прищина. Точни за триумфа на косоварите бяха вратарят Ардит Ника, Ендрит Красники и Мелеша. За Локомотив се разписа Евандро.

Прищина откри резултата по чудноват метод. В 19-ата минута вратарят на косовския отбор Ардит Ника изрита мощно напред, топката, понесена от мощния вятър, тупна пред наказателното поле на Локомотив, трансферира излезлия напред пазач на „ черно-белите “ Динко Хоркаш и влетя в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута Прищина удвои задатъка си, когато Ендрит Красники бе прецизен с мощен шут от към 25 метра.

В последната минута на първата част косовският отбор вкара и трети гол. Христо Иванов сбърка в личното наказателно поле в опит да финтира футболист на Прищина, който лиши топката и осъществя за 3:0.

В 61-ата минута Ивайло Димитров можеше да понижи изоставането на Локомотив, откакто се откъсна от отбраната на противника, само че завършващият му удар излезе в навън.

Девет минути по-късно Георги Каракашев шутира мощно от дъгата на наказателното поле, само че изстрелът му бе избавен от вратаря на косовския отбор.

В 76-ата минута Локомотив стигна до почетно попадение. Евандро осъществя след асистенция на Димитър Илиев и по този метод оформи крайния резултат.

Това бе четвърта инспекция за Локомотив по време на подготвителния лагер на отбора в Турция. До момента „ черно-белите “ изгубиха с 0:2 от грузинския Динамо (Тбилиси) и с 1:3 от сръбския Младост (Лучани), като реализираха единствено един триумф с 1:0 над украинския Зоря Луганск.

10:00 27/01 15:00 27/01 19:30 27/01 21:30 27/01 21:45 27/01 22:00 27/01 22:00 27/01 21:00 26/01 22:00 26/01