Отборът на Ливърпул постигна успех с 2:0 в градското деби

...

Ливърпул спечели дербито с Евертън, Гакпо с дебютен гол

Отборът на Ливърпул реализира триумф с 2:0 в градското деби против Евертън в последния дуел от 23-ия кръг на Премиър лийг.

Попаденията за домакините паднаха в двете полувремена с помощта на египетската звезда Мохамед Салах (36) и Коди Гакпо (49), за който това бе и първо попадение с фланелката на водения от Юрген Клоп отбор.
 Ливърпул се интересува от вратаря на Андерлехт

Барт Вербюрген може да бъде опция на Алисон

С успеха Ливърпул прекъсна серията си от четири мача без победа в шампионата и се върна в борбата за топ 4. С тази победа Ливърпул се изкачи с едно място и към този момент заема деветата позиция с 32 точки. " Червените " са единствено на 9 от четвъртия Нюкасъл, само че и с мач по-малко. За Евертън пък това бе нов неуспех след положителното показване и победа против водача Арсенал и отборът продължава да е в зоната на изпадащите.
 Клоп се надъхва преди дербито с Евертън: Време е да покажем, че Ливърпул е специфичен клуб

" Това не е миг, който сме желали да имаме или интервал, в който сме щастливи да бъдем "

Всичко в този мач се реши в края на първото и началото на второто полувреме. Домакините  удариха греда в 36-ата минута след корнер, а ударът нанесе Джеймс Тарковски. Именно по-късно топката бе пратена към Дарвин Нунес, който напредна и прати пас към границата на наказателното поле, откъдето Мохамед Салах с удар от придвижване осъществя за 1:0 с десния крайник.
 Ван Нистелрой: Коди Гакпо мечтаеше за Юнайтед, само че отиде в Ливърпул

" Беше в контакт с Тен Хаг от август "

Резултатът се резервира до почивката, а след паузата домакините стартираха по-енергично, само че получиха нов удар. Андрю Робъртсън напредна в средата на терена, подаде към Салах, който на собствен ред пусна незабавно към Трент-Александър Арнолд.
 Евертън се трансформира в призрачен сън за Артета

Ето защо

Успоредният пас на десния защитник стигна до Коди Гакпо, а нидерландецът от непосредствена непосредственост повиши на 2:0 с първото си попадение за " алените ".

До края двата отбора владееха поравно топката, само че по този начин и не стигнаха до нови голове и триумфът и трите точки отидоха на сметката на Ливърпул.