Отборът на Ливърпул надви Кардиф с 3:1 в мач от

...

Ливърпул преодоля Кардиф и продължава напред за ФА Къп

Отборът на Ливърпул надделя Кардиф с 3:1 в мач от 1/16-финалите за ФА Къп и продължава напред в шампионата.

Срещата започва в умерено движение, а в средата на първата част гостите имаха искания за дузпа, откакто Марк Харис се просна на земята след прикосновение със бранител. Съдията обаче подмина обстановката и играта продължи.

През втората част Ливърпул наложи своя напън и единствено 8 минути след подновяването на играта Диого Жота надскочи защитата в центъра на наказателното поле и прати топката във вратата на Кардиф.

В 68-ата минута Такуми Минамино си освободи пространство и нанесе страховит удар в долния десен ъгъл, с който удвои задатъка на мърсисайдци.

По-малко от 10 минути по-късно Харви Елиът оформи класиката, а четири минути по-късно Рубин Колуил въпреки всичко означи почетно попадение за гостите.

Така Ливърпул продължава напред към осминафиналите на най-стария шампионат, където ще срещне Норич.