Отборът на „Левски“ се сгромоляса мощно при гостуването на „Ботев“

...

Враца ликува! „Ботев“ победи с 2:0 „Левски“, Бабунски герой на мача /снимки/

Отборът на „ Левски “ се сгромоляса мощно при гостуването на „ Ботев “ (Враца) в мач от втория кръг на efbet Лига.
Домакините, които дружно със столичани са двата най-млади отбора в елита, изцяло справедливо победиха с 2:0 гранда от столицата.
Герой за врачани стана Дориан Бабунски, който означи и двете попадения в мача. Северномакедонецът първо бе прецизен в петата минута с глава, след което бе прецизен и от дузпа в 58-ата минута.
Преди това Борислав Цонев пък пропусна дузпа в края на първата част, която бе отсъдена благодарение на ВАР, по-късно пък трябваше да напусне контузен при започване на втората част. Така 32-години по-късно почитателите във Враца още веднъж видяха триумф над „ Левски “ в елита на България. Именно през октомври 1988 година Левски бе отстъпил за последно на стадион “Христо Ботев”. Тогава столичани изгубиха с 1:3. През 2018 година „ Ботев “ записа също триумф с 3:1 над „ Левски “ на “Герена”, само че пред своя аудитория нямаше подобен от над три десетилетия.
Срещата стартира при температура от над 32 градуса, което не улесняваше двата отбора. Домакините обаче стартираха по-мотивирани и още в 5-ата минута Дориан Бабунски изправи локалната аудитория на крайници. Таранът първо подаде към Валери Христов, който центрира, след което северномакедонецът изпревари Найденов и с глава не остави шансове на Ники Михайлов.
Попадението е първо за врачани през тази акция и общо четвърто за нападателя с екипа „ Ботев “.
Малко по-късно домакините имаха още една опция след основано меле в наказателното поле на гостите. Михайлов не съумя да почисти добре центриране от корнер, само че ударът на Сержио бе блокиран.
В 21-ата минута гол на Бари бе анулиран заради засада. Цонев центрира от фаул, а нападателят изпревари Костов и се разписа, само че попадението вярно не бе зачетено, защото някогашният състезател на „ Монтана “ бе зад отбраната. Ники Михайлов парира добре изстрел отдалеко на 17-годишния Маринов в 32-ата минута. Тези минути Ботев имаше самодейността, до момента в който „ Левски “ по този начин и не успяваше да се провежда.
Изключително глупава постъпка на Мартин Николов в 38-ата минута даде отличен късмет на “сините” да изравнят. Защитникът удари с лакът Здравко Димитров при безобидно центриране в наказателното поле на врачани. Последва намесата на ВАР и реферът Станимир Тренчев, който изгледа обстановката, уточни бялата точка. Зад топката застана Боби Цонев, който стреля в долния десен ъгъл на Костов, само че стражът плонжира и мазета, като резервира преднината на „ Ботев “ (Враца).
Секунди преди края Горанов дръпна леко за фланелката на Бауренски, който падна в наказателното поле, само че този път Тренчев не гледа обстановката и даде знак играта да продължи. Нещо, което не се хареса на домакините, които желаеха дузпа в тяхна изгода.
Втората част стартира още по-лошо за столичани, откакто Боби Цонев трябваше да напусне незабавно с контузия в адуктора. На негово място влезе Андриан Краев, като това още повече обърка проектите на “сините”.
В 57-ата минута Бабунски получи подаване отляво и бе спънат от Георги Александров, което означаваше дузпа в интерес на „ Ботев “. С осъществяването се нагърби точно голаджията, който без проблем означи своето второ попадение в срещата.

„ Ботев “ (Враца) – „ Левски “ 2:0
1:0 Бабунски (5)
2:0 Бабунски (58-д)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Мартин Николов, Валери Христов, Йоан Бауренски, Сержио Силва, Виктор Василев, Красимир Тодоров, Мирослав Маринов, Дориан Бабунски
„ Левски “: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Христос Шелис, Георги Александров, Иван Горанов, Симеон Славчев, Мартин Петков, Марин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Билал Бари

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: “Христо Ботев”
Източник: bulnews.bg