Отборът на Левски победи Берое (Стара Загора) със 116:74 (35:20,

...

Левски стартира с успех срещу Берое

Отборът на Левски победи Берое (Стара Загора) със 116:74 (35:20, 25:27, 31:13, 25:14) като хазаин в София в първа среща от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже. В серията се играе до два триумфа от три вероятни мача. Вторият дуел ще се организира на 5 май, четвъртък в Стара Загора.

Домакините изиграха мощен мач и се възползваха по най-хубавия метод от проблемите на старозагорци, които бяха без двама от задграничните си състезатели – Обина Олека и Седариан Рейнс.

„ Сините “ стартираха решително и със серия от 16:0 поведоха с 35:30 след първата четвърт. Берое понижи за малко до 10 точки, само че домакините си върнаха по-солидния задатък, който доближи 19 точки по-малко от три минути преди почивката. След 20 минути игра резултатът бе 60:47 в интерес на Левски, само че скоро след подновяването на играта разликата доближи 22 точки. Домакините продължиха да преобладават и дръпнаха с 31 точки при 87:56 три минути преди края на третата част. Левски водеше с 91:60 преди последните 10 минути и до финала контролираше дуела, а най-голямата преднина доближи 42 точки.

Най-резултатен за спечелилите беше Зейн Ноулс с 28 точки и 8 битки, а Ивица Радич се включи с 24 точки и 8 битки. За Берое Антон Кук приключи с 22 точки, а Мартин Сотиров добави 18 точки 6 битки.
Източник: front.bg