Отборът на Левски Лукойл записа категорична победа в V кръг

...

Левски Лукойл разгроми Черноморец

Отборът на Левски Лукойл записа безапелационна победа в V кръг от Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Черноморец (Бургас) със 117:83 (37:19; 28:31; 27:16; 25:17).

Чавдар Косто беше най-резултатен за столичани – 31 точки, Райън Райт и Куан Чийтън прибавиха надлежно по 22 и 21 точки, а Йордан Минчев завърши с 20 точки.

Джамал Кинг означи 25 точки, Миленко Велкович се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 19 точки и 22 битки, а Симеон Русинов и Робърт Георгиев приключиха надлежно с по 15 и 14 точки.

Столичани изиграха отлична първа четвърт, в която демонстрираха образно, че са с няколко съсловия над противника и дръпнаха с двуцифрен задатък след първите 10 минути – 37:19, като през втория интервал домакините понижиха темпото, само че все пак, на почивката преднината им даваше успокоение – 65:50.

Всичко в този мач бе дефинитивно решено в третата четвърт, откакто столичани прибавиха още 11 точки към задатъка си – 92:66, като в заключителните 10 минути двата тима просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 117:83 в интерес на Левски Лукойл.