Отборът на Леганес шокира Виляреал на “Естадио де ла Серамика”

...

Леганес изненада Виляреал и вярва по-силно в оцеляването

Отборът на Леганес шокира Виляреал на “Естадио де ла Серамика” и завоюва с 2:1 в дуел от 27-ия кръг на испанското състезание. “Краставичарите” направиха поврат след попадения през второто полувреме. Това е първа победа като посетител за Лега през сезона, която приближи мадридския отбор на три точки от избавителния бряг.

В петата минута Сантиаго Касорла центрира отляво и Жерард Морено засече с глава от пет метра в мрежата. В края на полувремето “жълтите” изпуснаха двойно състояние след опити на Жерард и Мой Гомес. В 47-ата Оскар Родригес вкара прословут гол след великолепен удар от въздуха, при който топката се отклони от напречната греда и мина голлинията. В 70-ата Оскар Родригес оформи цялостния поврат с удар от дузпа - 1:2. Примера дивисион 27 кръг, неделя 8 март  Виляреал 1:2краен резулат  Леганес