Отборът на Жирона започна по впечатляващ начин 2018 година. Каталунците

...

Жирона унижи последния в Ла Лига

Отборът на Жирона стартира по впечатляващ метод 2018 година. Каталунците унижиха последния Лас Палмас, побеждавайки го с 6:0. По този метод селекцията на Пабло Мачен се изкачи до девето място във краткотрайното класиране.

" Рохибланкос " сложиха край и на отрицателната си серия от две следващи загуби. Новаците в Примера са на едвам две точки от местата, даващи право за присъединяване в европейските клубни шампионати през идната акция.

Снимка 333915
Източник:

Над всички на " Естадио Монтиливи " през днешния ден беше кениецът Мишел Олунга, който осъществя хеттрик. Всичките му попадения паднаха през втората част, когато и самият африканец се появи на терена. Той размени отбелязалият единствения гол, от дузпа, през първото полувреме Кристиан Стуани.

Мичел към този момент не е треньор на Малага
Малага най-накрая уволни Мичел

Тимът от " Ла Росаледа " записа най-лошия първи полусезон в своята история

Своя принос за разгрома дадоха Гарсия и Порту, които трансфораха в същински призрачен сън днешния съботен следобяд за Раул Круз и защитата пред него.

Поражението оставя Лас Палмас на дъното, като някогашният отбор на Спас Делев е и с най-лошата защита в целия шампионат, позволила цели 46 попадения. В идващия кръг канарците ще се опитат да вземат точки на третия Валенсия, до момента в който на Жирона следва тежко посещение на Атлетико (Мадрид).

Снимка 333916
Източник:

ЖИРОНА - ЛАС ПАЛМАС 6:0

1:0 Стуани-дузпа (25 " ), 2:0 Олунга (57 " ), 3:0 Гарсия (64 " ), 4:0 Олунга (70 " ), 5:0 Порту (74 " ), 6:0 Олунга (79 " )