Отборът на Испания победи Норвегия с 2:1 във финала на

...

Испания обърна Норвегия и стана новият европейски шампион по футбол при девойките до 19 години

Отборът на Испания победи Норвегия с 2:1 във финала на европейското състезание по футбол за девойки до 19 години в Чехия.

Селекцията на Хеге Рийсе откри резултата на стадиона в Острава в 5-ата минута. Теа Киваг лиши топката на Мартина Фернандес в половината на „ Ла Фурия Роха “, напредна по фланга и центрира в наказателното поле, където непокритата Ирис Омарсдотир разпечата мрежата на стража Меритксел Фонт.

Испания възвърне равенството в 36-ата минута. Изчистване на вратаря на Норвегия Селма Паненгстуен попадна на главата на Юлия Бартел, която изведе Ане Елекспуру зад тила на норвежката защита, а крилото на „ Ла Фурия “ не сбърка, останала очи в очи с Паненгстуен.

Дълбоко в добавеното време на срещата съставът на Педро Лопес направи обрата цялостен, когато Алварес проби отляво в наказателното поле на Норвегия и пусна подаване по земя към точката за осъществяване да дузпа, където Юлия Бартел с удар от придвижване се разписа в долния ляв ъгъл на Паненгстуен.