Отборът на Интер загуби първи точки през сезон 2017/18 в

...

Интер загуби първи точки през сезона

Отборът на Интер загуби първи точки през сезон 2017/18 в Серия А. „ Нераздзурите “ направиха 1:1 с Болоня в мача от петия кръг. Въпреки че не съумяха да си тръгнат с цялостен актив, момчетата на Лучано Спалети останаха на върха в класирането с 13 точки. Преследвачите на Интер – Наполи и Ювентус – обаче към момента не са изиграли дуелите си от този кръг. Те имат по 12 точки, като след изиграване на всички дуели е допустимо Серия А да има нов водач. Болоня е 11-и с 5 пункта.

Болоня влезе по-настървено в мача, като до 16-ата минута домакините сътвориха няколко рискови офанзиви. Първо в петата минута Федерико Ди Франческо проби добре, само че изстрелът му мина на малко настрана от левия дирек. След четвърт час игра Симоне Верди шутира от границата на наказателното поле, само че топката прелетя малко над гредата. Минута по-късно същият състезател получи пропиля нова отлична опция, откакто топката още веднъж мина около вратата.

Първата заплаха за Интер пристигна след 25 минути игра. Юто Нагатомо заплаши доста домакинската врата, само че топката мина около десния дирек. В 31-ата минута Симоне Верди се нае с осъществяването на фаул, само че Самир Ханданович плонжира и избави.

Натискът на Болоня даде резултат в 32-ата минута. Един от най-активните в редиците Симоне Верди блесна със страховит самостоятелен пробив и с изстрел от над 20 метра порази мрежата на Ханданович за 1:0.

След почивката гостите изравниха. В 75-ата минута реферът отзъди дузпа в интерес на Интер, за фаул на Адам Мазина против неприятелски футболист. Мауро Икарди застана зад топката от бялата точка и направи 1:1.

До края мачът се доиграваше и по този начин двата състава си поделиха по една точка. В идващия кръг Болоня гостува на Сасуоло, а Интер приема Дженоа.