Отборът на Хоукс спечели Световната тенис лига в Дубай, след

...

Отборът на Хоукс спечели Световната тенис лига в Дубай

Отборът на " Хоукс " завоюва Световната тенис лига в Дубай, откакто се наложи над отбора на " Кайтс " във финала с 37:25.

В ранния дуел Елена Рибакина победи Ига Швьонтек с 6:3, 6:1 за 1 час и 2 минути игра.

При мъжете Феликс Оже-Алиасим надделя Александър Зверев с 6:4, 6:3. В първия сет равенството се резервира до 4:4, преди канадеца да пробие съперника си и да завоюва частта. Във втория сет международният №6 осъществя нови два пробива, с цел да се поздрави с триумфа. Той постави точка на разногласието с първия си мачбол след 1 час и 27 минути игра.

В последния конфликт от конкуренцията тимът на Анастасия Павлюченкова и Доминик Тийм надви над отбора на Саня Мирза и Холгер Руне с със 7:6(4), 6:3. Двата тима си размениха по два пробива в първата част, преди да се стигне до тайбрек, извоюван от рускинята и австриеца. Втория сет двамата реализираха основен пробив за 3:1 гейма, който им оказа помощ да побеждават с втория си мачбол след 1 час и 25 минути игра.

Отборът на спечелилите се състои от Елена Рибакина, Александър Зверев, Анастасия Павлюченкова и Доминик Тийм.

The Hawks (Elena Rybakina, Dominic Thiem, Anastasia Pavlyuchenkova, Alexander Zverev) win the inaugural World Tennis League in Dubai.

Rybakina beat Swiatek today 6-3, 6-1
Zverev lost to Auger-Aliassime 6-4, 6-3
Pavs/Thiem won the mixed doubles over Mirza/Rune 6-3, 7-6
— Reem Abulleil (@ReemAbulleil)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров бе част от отбора на " Фалконс ", който финишира на последното четвърто място в демонстративния шампионат.