Отборът на Херта (Берлин) затвърди добрите впечатления от началото на

...

Херта напълни мрежата на Гладбах и поне за малко стана лидер

Отборът на Херта (Берлин) затвърди положителните усещания от началото на сезона с изразителна победа с 4:2 над гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 4-ия кръг. Тя изкачи тима на върха най-малко за малко преди края на мача на Байерн (Мюнхен). В същото време провалянето е първо за “жребчетата”.

Торган Азар изведе Гладбах напред от дузпа в 29-ата минута, само че пет минути по-късно столичани към този момент бяха обърнали след два хубави гола с глава, дело на Ведад Ибишевич (31’) и Валентин Лазаро (34’).

It's our fault for trying to equalise, clearly... (63')#DieFohlen #BSCBMG [3]-1 pic.twitter.com/rYOdYMmCQr
— Gladbach (@borussia_en) September 22, 2018
В 63-ата Ибишевич приключи на празна врата за 3:1 след извънреден пробив на Саломон Калу. Четири по-късно Аласан Плеа върна интригата, само че в 73-ата дежурният голмайстор на Херта този сезон Ондрей Дуда постави точка на разногласието с попадение за 4:2.

След седмица Берлин чака Байерн (Мюнхен), само че преди този момент във вторник отборът ще гостува на Вердер (Бремен). Борусия също ще има съществени противници - Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург. СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 4 кръг, събота 22 септември  Херта 4:2краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах