Отборът на Грузия продължава победния си път в Лига “D”,

...

Грузия продължава без грешка и без допуснат гол

Отборът на Грузия продължава победния си път в Лига “D”, група 1 на Лигата на нациите. Възпитаниците на Владимир Вайс се постановиха с класическото 3:0 в гостуването си на Латвия и записаха четвърта поредна победа на сметката си, като към момента нямат позволен гол във вратата си.

Мачът стартира неприятно за грузинците, които получиха дузпа, само че Валери Казайшвили пропусна от бялата точка, като ударът му бе отразен от вратаря Андрис Ванинс.

Това обаче не смути гостите, които единствено три минути по-късно откриха резултата с попадение на Жаба Канкава. В 29-ата минута Валериан Гвилиа удвои преднината на своя отбор, а крайното 0:3 оформи Гиорги Чакветадзе в 61-ата минута на срещата.

С този триумф Грузия е еднолично отпред в групата с актив от 12 точки и е надалеч пред преследвача Казахстан, който има едвам 5. Латвия пък се намира на 3-ото място в таблицата с 2 извоювани точки досега.
Лига на нациите 4 кръг, вторник 16 октомври  Латвия 0:3краен резулат  Грузия