Отборът на Гинган записа четвърта поредна загуба в шампионата на

...

Тулуза закотви Гинган на дъното

Отборът на Гинган записа четвърта поредна загуба в шампионата на Лига 1 и остава единственият тим без точки във френския шампионат. Бретанците бяха победени от Тулуза с 1:2 вкъщи. Гостите започнаха доста мощно и поведоха с 2:0 напълно при започване на срещата. Макс Градел откри във втората минута, а Ибрахим Сангаре удвои в 12-ата.

В средата на първата част обаче “виолетовите” останаха с човек по-малко, защото Жан-Клер Тодибо бе изпъден за два жълти картона. В края на първата част Маркюс Тюрам понижи, само че през втората част гостите удържаха задатъка си и Гинган не съумя да стигне даже и до точката.

В класирането Гинган е на последно място с нула точки. Тулуза от своя страна е на противоположното въодушевление - трето място с девет точки. Лига 1 4 кръг, събота 1 септември  Гингам 1:2краен резулат  Тулуза