Отборът на Германия спечели бронзовите медали на Европейското първенство по

...

Германия с бронз от Евробаскет

Отборът на Германия завоюва бронзовите медали на Европейското състезание по баскетбол за мъже.

Пред родна аудитория в Берлин домакините победиха Полша с 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20) и взеха първи орден от шампионат на Стария континент за последните 17 години след златото от шампионата през 1993-а и среброто от 2005-а.

Германците изиграха мощно първо полувреме и на почивката имаха задатък от 36:23. В третата част поляците усъвършенстваха изявите си в нахлуване и отбрана и съумяха да понижат изоставането си на 49:54.

Седем минути преди края резултатът беше еднакъв – 59:59. Германците обаче направиха серия от 17:7, с цел да поведат със 76:66 след тройка на Денис Шрьодер 2:22 минути преди сирената и до края удържаха задатъка си.

За Германия мощен мач изигра Денис Шрьодер, който приключи с 26 точки и 6 асистенции. Йоханес Фойгтман добави 14 точки, 9 битки и 6 асистенции.
Михал Соколовски беше най-полезен за Полша с 18 точки и 6 битки, а Якуб Гарбач вкара 12 точки.

Близо 13 хиляди фенове честваха успеха в залата, а това е първи орден за националния тим на Германия след отдръпването на огромната звезда Дирк Новицки.

Финалната среща на Европейското състезание сред Испания и Франция стартира в 21.30 часа.
Източник: novsport.com