Отборът на Еспаньол се изкачи до втората позиция в Примера

...

Еспаньол излезе втори в Испания

Отборът на Еспаньол се изкачи до втората позиция в Примера след триумф с 2:0 при гостуването си на новака Уеска в среща от деветия кръг на Примера дивисион. Борха Иглесиас (42 и 65) означи двата гола за “папагалчетата”. “Бланкиблаус” задминаха отбори като Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, с цел да се приближат единствено на точка от водача Барселона. Домакините не играха неприятно през първото полувреме, само че позволиха неточност малко преди почивката и бяха осъдени. В 42-ата минута Дидак Вила центрира отляво по земя към непокрития Борха Иглесиас, който осъществя с лекост от седем метра - 0:1. Малко бяха забавните обстановки през първата част, като за отбелязване е едно изчистване на вратаря Диего Лопес в 17-ата минута и неакуратен шут на Давид Лопес в 24-ата. В 50-ата ВАР внесе правдивост и не зачете гол на Виктор Санчес поради засада. В 65-ата гостите от Барселона усилиха преднината си. Мой Гомес загуби топката и това даде огромни благоприятни условия за рискова контра. Ернан Перес изведе Борха Иглесиас, който означи самичък против вратаря, насочвайки в десния ъгъл до гредата. До края арагонският отбор игра покорно и не сподели воля и хрумвания в офанзива. Добавеното време на второто полувреме беше цели девет минути поради зачестилото прилагане на ВАР след почивката. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, неделя 21 октомври  Уеска 0:290 минута  Еспаньол