Отборът на Черно море стадира с победа контролите от зимната

...

Черно море стартира с победа контролите

Отборът на Черно море стадира с победа контролите от зимната подготовка. На стадион "Младост " в морската столица "моряците " победиха отбора на Черноморец Балчик с 2:0. Лъчезар Йорданов откри резултата в 36-ата минута след асистенция на Мариян Огнянов, а в 71-вата Ндонгала повиши на 2:0 след пас на Кузма.

Първият удар в очертанията на вратата пристигна в 8-ата минута. Ахмед Хикмет стреля от точката на дузпата, само че Макенджиев парира. В 19-ата минута Александър Попов засече центриране от корнер, стражът на "моряците " мазета, топката се отби в напречната греда.

Веднага по-късно варненци поеха самодейността и сътвориха няколко положителни положения пред вратата на Християн Христов. Първо Марек Кузма не съумя да засече по най-хубавия метод топката след пас на Мариян Огнянов, а малко по-късно Фенуш насочи изстрел от границата на наказателното поле, който мина около гредата.

В 36-ата минута триходова композиция, стартирана от Марек Кузма, който изведе Огнянов, той откри Лъчезар Йорданов, а младият гений на "моряците " разстреля Християн Христов.

В 54-ата минута Владо Мирчев излезе очи в очи против Макенджиев след неточност на Миланов. Нападателят опита да трансферира стража на Черно море, само че новото попълнение в редиците на варненци съумя да се намеси и мазета.

Две минути по-късно Румен Касабов проби отдясно, откри Марек Кузма пред дъгата на наказателното поле, който стреля, само че топката мина около страничната греда. В 71-вата Марек Кузма откри Ндонгала на дузпата, който прониза стража на гостите за 2:0.

В 85-ата минута Румен Касабов се освободи майсторски от защитник на гостите и стреля, само че вратарят избави. В 88-ата Атанас Зехиров проби отдясно и стреля, само че топката се отби в сглобката на вратата и излезе в навън.

Състав първо полувреме: Благой Макенджиев, Ертан Томбак, Миро Енчев, Илиас Хасани, Кононго, Емил Янчев, Мариян Огнянов, Николай Минков, Лъчезар Йорданов, Мехди Фенуш, Марек Кузма

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Атанас Зехиров, Илия Миланов, Илиас Хасани, Кононго (77-Йордан Радев), Емил Янчев, Петър Витанов, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Румен Касабов, Марек Кузма.