Отборът на Бостън Селтикс победи Филаделфия 76-ърс със 117:101 у

...

Бостън взе първия мач от серията с Филаделфия

Отборът на Бостън Селтикс победи Филаделфия 76-ърс със 117:101 вкъщи в първи мач от полуфиналната серия на Изток сред двата отбора.

В „ Ти Ди Гардън “ първата част бе равностойна, само че през втората домакините натрупаха преднина от 11 точки, която не изпуснаха до края и в последна сметка стигнаха до удобен триумф. Най-резултатен за Бостън бе Тери Тоузиър с 29 точки, 8 битки и 6 асистенции, Джейсън Тейтъм добави 28 точки, а Ал Хорфърд се регистрира с 26 точки, 7 битки и 4 асистенции. За Филаделфия над всички бе Джоъл Ембийд с 31 точки, 13 битки и 5 асистенции, Джей Джей Редик означи 20 точки, а Бен Симънс приключи срещата с 18 точки, 7 битки, 6 асистенции и 2 откраднати топки. Мач номер 2 от серията е четвъртък още веднъж в Бостън. /БГНЕС
Източник: bgnes.com