Отборът на Байерн Мюнхен победи с 2:0 като гост тима

...

Байерн Мюнхен с десета поредна победа във всички турнири, мина и през Шалке

Отборът на Байерн Мюнхен победи с 2:0 като посетител отбора на Шалке 04. Това е десета поредна победа във всички шампионати за баварците. Головете са дело на Серж Гнабри и Ерик Чупо-Мотинг.
Снимка: БГНЕС  Байерн Мюнхен с десета поредна победа във всички шампионати, мина и през Шалке (ВИДЕО)
Шалке опита да затрудни гостите още при започване на дуела. В 5-ата минута те направиха няколко опита да сторят това с центрирания като първо Мариус Бюлтер опита, а по-късно и Тобиас Мор изпрати дълга топка към наказателното поле на баварците. И двамата нямаха триумф.

В 17-ата минута Лирой Сане си опита шанса, само че ударът му мина високо над напречната греда. Десет минути по-късно точно той имаше късмет да осъществя, откакто засече положително центриране и стреля с глава. Топката обаче беше изчистена.
Ерик Чупо-Мотинг заплаши съществено домакините в 33-ата минута, когато си завоюва пространство в наказателното поле и засече центриране от ъглов удар. Изстрелът му с глава обаче бе отразен след блестяща интервенция на стража на Шалке.
Байерн стигна до гола в 38-ата минута, когато Джамал Мусиала центрира към Серж Гнабри, който изпрати топката във вратата на Шалке. Второто попадение за баварците падна през второто полувреме и по-точно в 52-ата минута, когато още веднъж Джамал Мусиала откри собствен съотборник, този път Чупо-Мотинг. Той резервира самообладание и изпрати топката в мрежата - 2:0.
В 67-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, дело на Джамал Мусиала. Попадението му обаче бе бързо анулирано поради засада. Четири минути по-късно баварците имаха нов късмет да вкарат трети гол, само че Серж Гнабри не съумя да осъществя, откакто се измъкна от отбраната на Шалке.

Източник: fakti.bg