Отборът на Бърнли победи с 2:1 Брентфорд в мач от

...

Бърнли надви Брентфорд, ранен червен картон беляза мача

Отборът на Бърнли победи с 2:1 Брентфорд в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Венсант Компани остава в зоната на изпадащите - 19-а позиция с 17 точки. " Пчеличките " пък са на 15-о място в класирането с актив от 26 пункта.

Още в 4-ата минута Серхио Регилон извърши нарушаване в личното си поле, за което след това ВАР се намеси и бе отсъдена дузпа, както и червен картон за бранителя. Испанецът несъмнено остана сюрпризиран, откакто бе изпъден за избутването си с две ръце против Витиньо.

Домакините осъществиха дузпата посредством Якоб Ларсен. В 62-ата минута пък падна втория гол за Бърнли. Той бе дело на Датро Фофана.

Кростофер Айер съумя да върне един гол в интерес на Брентфорд, само че десетимата от гостуващия отбор нямаха сили за освен това и позволиха проваляне.