Отборът на Балкан (Ботевград) победи Рилски спортист с 88:65 (17:14,

...

Балкан победи Рилски спортист

Отборът на Балкан (Ботевград) победи Рилски състезател с 88:65 (17:14, 22:17, 29:20, 20:14) като хазаин в „ Арена Ботевград “ в третия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига (НБЛ) и поведе с 2:1 триумфа. Играе се до три победи от пет вероятни срещи. Следващият дуел ще се организира още веднъж в Ботевград на 9 юни, четвъртък. Ако се стигне до съдбоносен пети мач, той ще се играе в Самоков на 12 юни.

Баскетболистите на Балкан имаха предимство съвсем през целия конфликт и са единствено на една победа от продобиване на втора шампионска купа на страната в границите на 4 години след триумфа през 2019-а.

Най-оспорвана беше първата четвърт, в която гостите поведоха със 7 точки при 13:6 след шест минути игра. Домакините обаче изравниха и в края на частта поведоха със 17:14.

До почивката, воденият от старши треньора Небойша Видич състав, натрупа задатък от 8 точки – 39:31, а преди последните 10 минути Балкан водеше със 17 – 68:51. Състезателите на Рилски състезател не откриха метод да противодействат на съперника и ботевградчани стигнаха до втория си триумф в серията. Най-голямата преднина на домакините доближи 24 точки.

Заради двата мача наказване за игра пред празни трибуни, почитателите на Балкан гледаха дуела на специфична видеостена пред залата.

Най-резултатен за спечелилите беше Крисчън Джоунс с 21 точки и 6 битки. Дерик Маркс добави 17 точки и 4 асистенции, а с 16 точки, 2 битки и 3 асистенции приключи Станимир Маринов.

За Рилски състезател 21 точки осъществя Брендън Браун.
Източник: fakti.bg