Отборът на Атлетико Мадрид се доближи на две точки от

...

Атлетико Мадрид доближи Реал с | BGNES

Отборът на Атлетико Мадрид се приближи на две точки от градския противник Реал, откакто победи Райо Валекано с 2:1 като посетител в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

На стадиона в мадридския квартал Вайекас Атлети започнаха доста мощно и дръпнаха с два гола още до 24-та минута след попадения на Нахуел Молина и Марио Ермосо. В средата на втората част домакините останаха с човек по-малко след червен картон на бранител Флориан Лежун, само че все пак те върнаха едно попадение посредством Франсиско Гарсия в 85-та минута. До края " дюшекчиите " опазиха преднината си и записаха 17-та победа от началото на сезона.

По този метод отборът на Диего Симеоне към този момент има 57 точки на третата позиция, единствено две по-малко от втория Реал Мадрид. Лидер е Барселона със 71 точки и мач по-малко. Райо Валекано заема 9-то място в подреждането с актив от 37 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg