Отборът на Атлетик Билбао стигна до 1/8-финалите за Купата на

...

Атлетик Билбао се надигна от пепелта и стори немислимото

Отборът на Атлетик Билбао стигна до 1/8-финалите за Купата на краля след триумф с 5:4 над Елче при осъществяването на дузпи (1:1 в постоянното време и продълженията). “Лъвовете”, които са вторият най-титулован клуб в конкуренцията, съумяха да се наложат в Аликанте след изключителна драма. Домакините водеха с 3:1 при осъществяванията на дузпи, като на баските им оставаха единствено две от постоянните пет дузпи. Две оставаха и на Елче. Стигна се до трагично 3:3 преди “червено-белите” да се наложат с 5:4. Още в петата минута Иняки Уилиямс вкара първия си гол от месец и половина насам. Той се разписа след дълго подаване на Иниго Мартинес. В 41-ата валенсианци изравниха посредством Фидел. До края на постоянното време и в продълженията момчетата на Гайска Гаритано не съумяха да наложат волята си. При дузпите Раул Гарсия и Унай Лопес пропуснаха първата и третата дузпа за Атлетик, до момента в който Елче вкара първите си три. Касми можеше да класира валенсианци напред още при четвъртата дузпа, само че шутира много над гредата. При петата дузпа на Иван Санчес вратарят Яго Ерерин очевидно излезе напред, само че това не накара съдията да повтори осъществяването. Последната дузпа беше пропусната от Текио.