Отборът на Атлетик Билбао спечели баското дерби като гост на

...

Атлетик взе баското дерби с късен гол

Отборът на Атлетик Билбао завоюва баското дерби като посетител на Ейбар с 2:1 в мач от третия кръг на Ла Лига.

В воин за “лъвовете” се трансформира опорният халф Унай Лопес, който вкара и двата гола за своя отбор. В 40-ата минута той получи топката от Иняки Уилямс на границата на наказателното поле, стреля по земя, топката се удари в страничната греда и влезе във вратата. В 48-ата Кике изравни за домакините, засичайки с глава центриране от корнер. В 71-ата Уилямс се разписа, само че попадаението му беше анулирано посредством ВАР, защото се оказа, че асистиралият му Асиер Виялибре е бил в състояние на засада. Билбао въпреки всичко стигна до надвит гол в 87-ата минута, когато Лопес още веднъж вкара, и то по същия метод, само че от близка отдалеченост. Тогава Андер Капа го откри на добра позиция, а след удара по земя на халфа топката срещна гредата преди да се оплете в мрежата. В осмата минута на добавеното време ВАР още веднъж се намеси, само че играчът на домакините Папакули Диоп се размина с червен картон и му беше показан единствено жълт.
Това е 11-и следващ мач за Атлетик против този противник без да допусне проваляне. Също по този начин през днешния ден отборът записа първата си победа за сезона и с мач по-малко от останалите се намира на 13-ото място с 3 пункта. Ейбар е с две позиции по-надолу и единствено с една точка в актива си. Ла Лига 3 кръг, неделя 27 септември  Ейбар 1:2краен резулат  Атлетик Билбао